You are currently viewing Kolejne sukcesy kadetek TTS Trzemeszno

Kolejne sukcesy kadetek TTS Trzemeszno

W dniu 20 kwietnia br. odbyły się w Poznaniu indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski w kategorii kadetów, w których wzięły udział Zuzanna Jatczak i Daria Skulskareprezentujące TTS Trzemeszno. W turnieju indywidualnym Daria Skulska zajęła 7 miejsce, natomiast Zuzanna Jatczak była 8. Za to w turnieju drużynowym dziewczęta pokonując GLKS Orlęta Czacz oraz LKTS Luboń i zostały mistrzyniami Wielkopolski.  Wywalczyły tym samym awans do półfinału międzywojewódzkiego Mistrzostw Polski, które zostały rozegrane 27 kwietnia br. w Luboniu.

W półfinałach MP wzięło udział 8 drużyn – po dwie najlepsze z województwa wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Zespoły zostały podzielone na 2 grupy po 4 drużyny. TTS Trzemeszno trafiło do grupy z UKS Sucha KoszalińskaMRKS Gdańsk i TG Sokołem Gniewkowo. W drugiej grupie rywalizowały zespoły LKTS Luboń, UKS Skoczek SopotMLKS Krajna Sępolno Krajeńskie i UKS Champion Police. Aby awansować do finałów Mistrzostw Polski trzeba było wygrać grupę. Zawodniczki TTS w pierwszym meczu zmierzyły się UKS Sucha Koszalińska i po długim i emocjonującym meczu wygrały 3:2. Zuzanna i Daria wygrały i przegrały po jednym grze singlowej, więc o zwycięstwie w całym meczu zdecydowała wygrana w deblu. Kolejny pojedynek z TG Sokołem Gniewkowo był znacznie krótszy – TTS wygrał go pewnie 3:0. W takiej sytuacji ostatni pojedynek z MRKS Gdańsk, który także wygrał swoje dwa pierwsze mecze decydował o pierwszym miejscu w grupie i awansie do finału Mistrzostw Polski.

Pojedynek ten zakończył się zwycięstwem MRKS Gdańsk 3:1 – jedyny punkt dla TTS zdobyła Daria Skulska, pokonując Julię Witkowską 3:0. Akurat w tym meczu trochę zabrakło wiary w zwycięstwo, bo przeciwnik choć prezentował się bardzo dobrze, to jednak pozostawał w zasięgu dziewcząt z Trzemeszna. Ostatecznie więc kadetki TTS Trzemeszno zakończyły półfinały Mistrzostw Polski na miejscach 3-4, co jest najlepszym wynikiem w tej kategorii wiekowej w historii tego młodego trzemeszeńskiego klubu.