Tenisistki stołowe TTS Trzemeszno udanie zadebiutowały w II lidze

Od lewej A.Mikołajewska, Z.Jatczak, H.Moszczyńska, D.Skulska

W ostatnią sobotę w hali OSiR po raz pierwszy w historii trzemeszeńskiego sportu odbyły się mecze II ligi tenisa stołowego kobiet.

W turnieju miały wziąć udział 4 drużyny: TTS Trzemeszno, LKTS Luvena Luboń, Organizacja Środowiskowa AZS Poznań oraz GLKS Orlęta Czacz. Niespodziewanie jednak, na 4 dni przez turniejem z rozgrywek II ligi wycofał się zespół GLKS Orlęta Czacz. W takiej sytuacji do rywalizacji przystąpiły ostatecznie trzy drużyny.

W pierwszym meczu wystąpiły zespoły TTS Trzemeszno (w składzie Zuzanna Jatczak, Agnieszka Mikołajewska, Hanna Moszczyńska i Daria Skulska), prowadzony przez Marcina Sikorskiego (kiedyś zawodnika m.in. AZS AWF Gdańsk, a ostatnio II ligowego, a obecnie IV-ligowego TTS Trzemeszno) oraz LKTS Luvena Luboń (w składzie Anita Chudy, Weronika Dombka, Zuzanna Sułek, Maja Zielińska), jeden z głównych faworytów do zwycięstwa w tych rozgrywkach. Wynik meczu nie był niespodzianką – mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gości 10 : 0. Podobny przebieg miał drugi pojedynek pomiędzy AZS Poznań a LKTS Luveną Luboń, przy czym akademiczkom z Poznania udało się wygrać jeden pojedynek deblowy i ostatecznie drużyna z Lubonia zwyciężyła 9 : 1.

No i na koniec został rozgrany najważniejszy dla nas mecz pomiędzy TTS Trzemeszno i AZS Poznań, grający w składzie: Sylwia Cieślicka, Katarzyna Kuczyńska, Magdalena Podlewska i Hanna Poradka. Ten mecz miał o wiele bardzie wyrównany przebieg niż poprzednie pojedynki, ale ostatecznie zakończył się zwycięstwem TTS 6 : 4. O tym, że mecz był wyrównany niech świadczy fakt, że aż 19 z rozegranych 40 setów kończyło się różnicą tylko 2 punktów. Ale po kolei.

W pierwszej turze gier singlowych H.Moszczyńska pokonała H.Poradkę 3 : 1 , a D.Skulska w takim sam stosunku wygrała z M.Podlewską. Dwie kolejne gry 3 : 1 wygrały jednak zawodniczki z Poznania – S. Cieślicka pokonała A.Mikołajewską, a K.Kuczyńska wygrała z Z.Jatczak. Przed grami deblowymi mieliśmy więc 2 : 2. Pierwszy debel Moszczyńska/Mikołajewska pokonał 3 : 0 parę Poradka/Kuczyńska, a drugi Skulska/Jatczak po zaciętym pojedynku wygrał 3 : 2 (w ostatnim secie 11 : 9). I był to kluczowy moment meczu, bowiem przed drugą turą gier singlowych TTS prowadziło 4 : 2 i tego prowadzenia nie oddało już do końca. W ostatniej kolejce, po bardzo widowiskowej grze, H.Moszczyńska pokonała M.Podlewską 3 : 1, A.Mikołajewska wygrała z K.Kuczyńską 3 : 0, natomiast D.Skulska uległa H.Poradce 1 :3, a Z.Jatczak 0 : 3 przegrała z S. Cieślicką. W ten sposób żeński zespół TTS Trzemeszno odniósł pierwsze, historyczne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi kobiet., za co wszystkim zawodniczkom i trenerowi należą się wielkie brawa.

Kolejny turniej rozgrywek II ligi kobiet odbędzie się 21 kwietnia w Ostrorogu, gdzie TTS zagra z UKS Nałęcz Ostroróg oraz MKS TS Warta Oborniki, a trzeci i ostatni – 12 maja, gdzie TTS zagra z Polonią Śmigiel.

TTS chciałby w tym miejscu bardzo podziękować Panu Pawłowi Wegnerowi, dzięki któremu nasze zawodniczki zostały odpowiednio wyposażone i mogą występować w bardzo ładnych strojach. Nazwy sponsorów są zresztą widoczne na zamieszczonych zdjęciach, a są to: firmy HBW Hurtownia Budowlana z grupy PSB Mrówka oraz PKOB Wegner.

Na koniec wypada także wspomnieć o tym, że drużyna męska TTS Trzemeszno (występująca w składzie Jarosław Jatczak, Leszek Maciejewski, Paweł Ogrodowicz, Marcin Sikorski i Andrzej Wojciechowski) bierze udział w rozgrywkach IV liga OZTS Poznań gr. II, gdzie zajmuje obecnie 3 miejsce. Tutaj z kolei podziękowania dla firmy PAROC, która sfinansowała zakup i przygotowanie strojów dla drużyny męskiej.
(jj)