You are currently viewing Wielki sukces trzemeszeńskich tenisistek

Wielki sukces trzemeszeńskich tenisistek

3 grudnia w Krzyżu Wlkp. w ramach XV Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbył się wojewódzki finał Mistrzostw w Drużynowym Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Ministerstwo Sportu i Turystyki. W kategorii dziewcząt do rywalizacji przystąpiło 14 szkół w tym Gimnazjum w Trzemesznie reprezentowane przez parę – Zuzanna Jatczak i Daria Skulska – zawodniczki Trzemeszeńskiego Towarzystwa Sportowego.

Najpierw zawody przeprowadzono w czterech grupach gdzie grano systemem „każdy z każdym”. Z potyczek grupowych do finałów awansowały po dwie drużyny. Trzemesznianki w grupie zmierzyły się z rówieśniczkami z Żychlina i Rokietnicy i zanotowały na swoim koncie 2 zwycięstwa ( 3:2 i 3:1).

Finały rozegrano systemem pucharowym. W 1/8 finału trzemeszeńskie gimnazjalistki spotkały się z reprezentantkami Gimnazjum w Krzywiniu. Był to najtrudniejszy pojedynek ale dziewczęta mocno zdeterminowane pokonały Krzywiń 3:2 i mogły się cieszyć wejściem do pierwszej czwórki zawodów co już było wspaniałym wynikiem. Trzemesznianki nie poprzestały jednak na tym. W ¼ finału ponownie w tym roku zmierzyły się z koleżankami z Niechanowa pokonując je 3:2. W finale przyszło im się zmierzyć z trudnym przeciwnikiem z Koźminka. Gra toczyła się na ostrzu noża. Trzemesznianki jednak zachowały do końca zimną krew, pokazały na co je stać i szalę zwycięstwa przechyliły na swoją stronę wygrywając 3:2.

Tym samym stały się autorkami największego sukcesu sportowego w dotychczasowej historii szkolnego sportu w Trzemesznie.Najlepsze pary otrzymały z rąk prezesa SZS „Wielkopolska” Zdzisława Urbańczyka pamiątkowe medale, grawertony, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

I. TRZEMESZNO
I. KOŹMINEK
II. NIECHANOWO
III. GIMN. NR 29 POZNAŃ

POZOSTAŁE  SZKOŁY – Krzywiń, Gimnazjum Salezjańskie Poznań, Wapno, Kąkolewo, Gizałki, Ostroróg, Czarnków, Brudzew, Rokietnica, Żychlin.