Zakończyły się rozgrywki XI Grand Prix TTS w tenisie stołowym

IMG_4231_001

Już po raz jedenasty w ostatnich miesiącach odbywały się rozgrywki Grand Prix w tenisie stołowym organizowane przez Trzemeszeńskie Towarzystwo Sportowe. Wzięło w nich udział 86 zawodników z 2 województw: wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.
Tym razem rozgrywki odbywały się w 4 kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, zawodnicy do 30 lat, powyżej 30 lat oraz powyżej 50 lat. Turnieje były rozgrywane w jedną niedzielę w miesiącu od września 2017 do kwietnia 2018 w hali trzemeszeńskiego OSiR-u. Jak co roku, w każdym turnieju rozgrywki były prowadzone w pierwszej fazie systemem grupowym, następnie zaś pucharowym o każde punktowane miejsce. Tradycyjnie więc okazji do gry było, jak zawsze, dużo – każdy zawodnik mógł rozegrać w czasie jednego turnieju od kilku do czasami nawet kilkunastu meczy. Łącznie odbyło się 8 turniejów, a o ostatecznej kolejności decydowała suma punktów zdobyta we wszystkich turniejach. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali cenne nagrody rzeczowe, a ponadto, jak co roku, rozlosowano także nagrody rzeczowe wśród zawodników, którzy uczestniczyli w co najmniej 6 turniejach. Przy czym losowano jedynie kolejność wyboru z puli nagród, bowiem nagrody były przygotowane dla wszystkich, którzy spełnili to kryterium. Puchary oraz część nagród została sfinansowana z budżetu Gminy Trzemeszno.

W kategorii szkoła podstawowa zwyciężyli:
1. Filip Dziel (Trzemeszno)
2. Wiktoria Rożek (Trzemeszno)
3. Wanda Walter (Trzemeszno)

Najlepsi w kategorii do 30 lat to:
1. Aleksander Górczewski (Głębokie)
2. Patryk Macudziński (Konin)
3. Krzysztof Chmielewski (Łubowo)

Z kolei podium w kategorii powyżej 30 lat przedstawiało się następująco:
1. Sławomir Rodziewicz (Poznań)
2. Piotr Adamczak (Zieleń)
3. Mirosław Garstka (Głębokie)

I wreszcie ostatnia kategoria wiekowa, w której występowali zawodnicy powyżej 50 lat:
1. Bohdan Jędrzejewski (Świerkówiec)
2. Radosław Wypychowski (Konin)
3. Paweł Olszak (Zawisza)

Pełne wyniki w poszczególnych kategoriach w załącznikach

W ostatnim turnieju wzięła udział Natasza Żełudok z Inowrocławia, jeszcze nie tak dawno występująca w I lidze kobiet. Ponieważ był to jedyny turniej z cyklu, w którym zagrała, nie miała oczywiście szans na końcowy sukces, niemniej wszystkie rozgrane przez nią (wyłącznie z mężczyznami) mecze były bardzo widowiskowe, ponieważ Natasza jest obrońcą i sama rzadko atakuje. Mimo tego wszystkie gry zakończyły się jej zwycięstwem. A pokonała miedzy innymi dwóch najlepszych zawodników w kategorii powyżej 30 lat, tj. Sławomira Rodziewicza i Piotra Adamczaka.

Kolejna, tym razem już XII edycja Grand Prix w tenisie stołowym rozpocznie się po wakacjach, we wrześniu i mamy nadzieję, że Natasza odwiedzi Trzemeszno także w kolejnych turniejach.

Ale wcześniej, 1 maja, czekają nas jeszcze Otwarte Mistrzostwa Gminy Trzemeszno, którego organizatorami są OSiR i TTS. Gościem specjalnym Mistrzostw, miała być legenda polskiego tenisa stołowego, najbardziej utytułowany obok Andrzeja Grubby polski zawodnik czyli Leszek Kucharski. Niestety, tym razem inne obowiązki uniemożliwiły mu wizytę w Trzemesznie, ale z pewnością będzie jeszcze okazja, aby móc Mistrza w Trzemesznie spotkać.

Początek zawodów o godz. 10.00.